Aktualności

Culinary World Cup 2018 - dołącz do nas!

Jedyna okazja! 

Już 27 października br. w godz. 18.00 - 21.00, w naszej hotelowej restauracji odbędzie sie wyjątkowe wydarzenie - wspaniała uroczysta kolacja charytatywna z udziałem polskiej kadry Narional Culinary Team Poland, która w listopadzie tego roku będzie walczyć o puchar świata w gotowaniu. Jesteśmy tym bardziej dumni, że Dawid Grucel, nasz szef Kuchni, jest wśród tych najlepszych szefów. 

Menu światowej klasy

Menu kolacji zapowiada się wyjątkowo smacznie. Tego wieczoru na naszych stołach gościć będą dokładnie te dania, które reprezentacja kadry NCTP prezentować będzie podczas pucharu świata w gotowaniu. Będzie to zatem jedyna okazja, by poznać kunszt sztuki kulinarnej najlepszych szefów kuchni w Polsce i skosztować absolutnie wyjątkowych dań. Oczywiście, by w pełni wydobyć ich smak, zadbaliśmy o starannie wyselekcjonowane wina, które będą nieodzownym dodatkiem tych wspaniałych potraw.  A menu wygląda następująco:

Przystawka
Podpalany łosoś z krewetkami i chili, kluski śląskie z wędzonym łososiem I porem, świeża sałata i koper włoski, kohlrabi panna cotta z salsą ogórkową, majonez koperkowy, sos śmietanowy.
Rekomendowane wino: Conde Valdemar Blanco/ Hiszpania

Danie główne
Pieczona polędwica jagnięca z lubczykiem i cytryną, krokiet z gorczycą i pieczonym czosnkiem, delikatnie wędzona modra kapusta z posypką z chrupiących warzyw, młoda glazurowana marchewka  z lejkowcem dętym, puree ziemniaczano-selerowe z chrupiącym karczkiem jagnięcym, sos rozmarynowo-cytrynowy.
Rekomendowane wino: Conde Valdemar Crianza/ Hiszpania

Deser
Tradycyjny polski sernik karmelizowany infuzowanym cukrem pomarańczowym, lody malinowo-maślankowe, galaretka z owoców tropikalnych, chrupiące ciastko czekoladowe z musem z mango i marakui z dodatkiem owoców leśnych. 
Rekomendowane wino: Laballe La Demoiselle/ Francja

Brzmi zachęcająco? 

Działamy charytatywnie 

Culinary World Cup 2018 Fine Dining jest ważnym wydarzeniem także z tego względu, iż dochód z kolacji zostanie przeznaczony na wsparcie krakowskiego domu fundacji Ronalda McDonald'a, z którym współpracujemy od jego otwarcia. Dom to prawdziwa przystań dla rodziców dzieciaków przebywających na oddziale onkologicznym szpitala w Krakowie-Prokocimiu. To miejsce, gdzie mogą choć na chwilę odetchnąć od trudów związanych z chorobą ukochanego dziecka. Jest to kolejne wydarzenie w ramach współpracy z domem i fundacją w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, także w ramach globalnej strategii Hiltona #TravelwithPurpose. 

Gdzie zdobyć bilety?

Udział kolacji jest płatny, a bilety można zdobyć bezpośrednio u nas pisząc na adres: konferencje@krakowairporthotel.pl 

Ceny biletów kształtują się następująco:

  • 139 pln/ os. - cena promocyjna ważna do 7 października do końca dnia (liczy się data zgłoszenia), 
  • 160 pln/ os. - cena regularna obowiązujaca w dniach 8-26 października. 

W celu zakupu wystarczy napisać do nas na ww. adres z podaniem imienia i nazwiska oraz ilości biletów. Nasz dział sprzedaży skontaktuje się z zainteresowanymi osobami. 

Dla uczestników kolacji mamy także specjalną cenę na nocleg w dniu 27/28 października i wynosi ona:

  • 299 pln/ os. ze śniadaniem, 
  • 59 pln/ os. - dopłata za drugą osobę. 

Nasi Partnerzy

Współorganizatorem World Culinary Cup 2018 Fine Dining jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni. Naszymi Partnerami są Transgourmet/ Selgross Cash&Carry oraz Wineland Polska. 

 

#hgikrakowairport     #KeepingFamiliesClose    #OSSKIC