O spółce

O nas

Kraków Airport Hotel Sp. z o.o. jest integralną częścią Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków – Balice Sp. z o. o., który jest jej jedynym udziałowcem. KAH powstała w 2009 roku w celu realizacji inwestycji budowy pierwszego hotelu lotniskowego w Małopolsce. Obecnie spółka jest właścicielem oraz zarządza, otwartym w 2014 roku, hotelem Hilton Garden Inn Kraków Airport. Obiekt doskonale wpisał się w obraz małopolskiego portu lotniczego, respektując przy tym jego niepowtarzalny charakter i architekturę. KAH świadczy także usługi hotelowo-konferencyjne i wynajmuje powierzchnie biurowe. Od sierpnia 2016 roku funkcję prezesa spółki pełni Grzegorz Gogola.

Czterogwiazdkowy hotel Hilton Garden Inn Kraków Airport oddaje do dyspozycji gości 178 komfortowo wyposażonych pokoi, przestronne centrum konferencyjne o łącznej powierzchni 743 m² oraz wielokrotnie nagradzaną Restaurację L’atmosphere. W budynku znajduje się także nowoczesna przestrzeń biurowa przeznaczona pod wynajem – Garden Airport Office. Niewątpliwym atutem inwestycji jest łatwy dojazd, zarówno dla osób korzystających z transportu publicznego (szybka kolej, autobusy), jak i własnych środków komunikacji. Obok hotelu znajduje się zadaszony parking na ponad 1000 samochodów. 

Misja i cele

Jako franczyzobiorca renomowanej sieci hotelowej Hilton, Spółka z powodzeniem realizuje jej misję. KAH tworzą profesjonaliści, ludzie z pasją do gościnności. Dzięki połączeniu wiedzy i wieloletniego doświadczenia pracowników z innowacyjnymi rozwiązaniami, zapewnia najwyższą jakość usług w przystępnej cenie.

KAH wdraża także praktyki z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Spółka chętnie angażuje się w działania na rzecz poprawy jakości życia lokalnych społeczności, co zostało docenione  w Raporcie
„Odpowiedzialny biznes w Polsce 2016. Dobre praktyki.”

O spółce

Grzegorz Gogola

Prezes Zarządu

Od 1 sierpnia 2016 funkcję prezesa spółki Kraków Airport Hotel pełni Grzegorz Gogola. Zanim związał się z branżą hotelarską przez lata pracował w sektorze bankowości. W ciągu swojej kariery zawodowej związany był z wydziałem korporacyjnym mBanku (wcześniej BRE Bank S.A.), gdzie specjalizował się w zarządzaniu finansami przedsiębiorstw, również tych z branży hotelarskiej, dla których przeprowadzał analizę finansową oraz zajmował się optymalizacją finansów. Odpowiadał również za realizację budżetu mBanku w filarze produktów treasure Makroregionu Południe.

Jego strategia zarządzania spółką KAH koncentruje się na 3 głównych obszarach:

  • optmalizacja procesów ekonomicznych, których celem jest efektywniejsze funkcjonowanie spółki, 

  • stworzenie przyjaznego miejsca pracy umożliwiającego podnoszenie kompetencji pracowników, wpływającego na wzrost ich zaangażowania oraz rozwijanie ich pasji, 

  • rozwój firmy poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań oraz nowe inwestycje.

Grzegorz Gogola ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie na kierunku Finanse i bankowość, Zarządzanie działalnością gospodarczą na Politechnice Rzeszowskiej oraz studia podyplomowe w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej ze specjalizacją Rachunkowość i zarządzanie finansami. 

Poza pracą lubi podróże, szczególnie w te mniej znane i popularne destynacje zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Jest pasjonatem ekonomiczno - strategicznych gier planszowych, wśród których ulubioną jest Agricola. Jest zdecydowanym zwolennikiem aktywnego spędzania wolnego czasu – uwielbia jazdę na rowerze, a zimą na nartach. 

Spółki w ramach grupy kapitałowej Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków – Balice Sp. z o.o.:

Kraków Airport Hotel Sp. z o.o.

Kraków Airport Hotel Sp. z o.o.

ul. Kpt. M. Medweckiego 3
32-083 Balice

KRS: 0000335628
REGON: 120944716
NIP: 5130189547

Odwiedź stronę
MPL Services Sp. z o.o.

MPL Services Sp. z o.o.

Spółka świadcząca usługi na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice. Zakres usług: handel i gastronomia, usługi porządkowe w obiektach terminalowych, obsługa parkingów, tarasu widokowego, kasy poboru opłat lotniskowych oraz przewóz osób i bagażu w ramach Kraków Airport Taxi.

Odwiedź stronę
Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków–Balice Sp. z o.o.

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków–Balice Sp. z o.o.

Jedyny udziałowiec spółek MPL Services Sp. z o.o. oraz Kraków Airport Hotel Sp. z o.o. Zarządza cywilną częścią Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków–Balice.

Odwiedź stronę

Odpowiedzialność społeczna

Kraków Airport Hotel od początku swej działalności wdraża praktyki z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu - zarówno lokalnie realizując strategię marki Hilton, jak i prowadząc własne działania. Program LightStay, czyli racjonalne gospodarowanie energią, odpadami i zużyciem wody, pozwala na ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

W ramach Travel with Purpose spółka współpracuje z krakowskim domem fundacji Ronalda McDonalda oraz propaguje wolontariat pracowniczy wśród swoich pracowników. 


Dowiedz się więcej