Aktualności

Hotele lotniskowe – nowy trend w organizacji spotkań firmowych

Niezwykle ważnym aspektem działalności hoteli lotniskowych jest organizacja spotkań biznesowych. Zorganizowanie konferencji w tego typu obiektach pozwala znacząco ograniczyć wydatki na logistykę, dodatkowo hotele lotniskowe przeważnie mają niższe ceny niż te o podobnym standardzie usytuowane w centrach miast. 

Lokalizacja

W przypadku kilkudniowych konferencji połączonych z integracją pracowniczą doskonale sprawdzają się biznesowe obiekty w historycznych częściach miast lub położone z dala od cywilizacji zielone enklawy. Co jednak jeżeli nasz czas i budżet są ograniczone? Odpowiedź stanowią hotele lotniskowe, wybierając je na miejsce konferencji z powodzeniem korzystamy z infrastruktury drogowej i kolejowej, zintegrowanej z nowoczesną infrastrukturą lotnisk. – Znajdujemy się w odległości 40 metrów od Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków Airport, tuż przy wyjeździe na obwodnicę miasta, a podróż nowoczesną kolejką podmiejską do Dworca Głównego w Krakowie, zajmuje nieco ponad kwadrans. – mówi Aleksandra Łobacz, Conference Sales Specialist w Hilton Garden Inn Kraków Airport.  – Dzięki temu uczestnicy wydarzenia unikają zakorkowanych ulic centrum, remontów drogowych, czy problemów z zaparkowaniem auta – dodaje. 

Międzynarodowe towarzystwo

Hotele lotniskowe to także świetne rozwiązanie dla organizacji imprez o charakterze międzynarodowym ze względu na brak problemów logistycznych z przetransportowaniem uczestników z lotniska na miejsc wydarzenia. Co z brakiem rozrywek w okolicy? Warto  podkreślić, że organizacja eventu w hotelu lotniskowym wcale nie wyklucza aktywności w postaci zwiedzania, czy dostępności centrów rozrywkowych i handlowych. Zwłaszcza w Polsce, gdzie odległości centrów miast od lotnisk nie są znaczne. Większość hoteli oferuje usługi typu shuttle bus, by zapewnić uczestnikom możliwość swobodnego przemieszczania się pomiędzy obiektami o dowolnych porach bez wydłużonego czasu oczekiwania.

Parking

Zaparkowanie samochodu w centrum większości dużych miast w godzinach szczytu jest praktycznie niemożliwe, a przy tym bardzo kosztowne. Hotele, które korzystają z infrastruktury portów lotniczych udostępniają swoim gościom wielkopowierzchniowe kryte parkingi, które mogą pomieścić nawet kilka tysięcy samochodów. Dla przykładu balicki Hilton korzysta z wielopoziomowego parkingu Kraków Airport, który może pomieścić 1240 samochodów, a cena zaparkowania auta to 24 zł za dobę. To daję sporą przewagę nad hotelami położonymi w centrum, które średnio na konferencję udostępniają jedynie około 15 – 20 miejsc postojowych. 

Wartość dodana 

Pomimo, że wielu klientów wciąż z pewną rezerwą podchodzi do organizacji spotkań biznesowych w hotelach lotniskowych, te cieszą się coraz większych zainteresowaniem event plannerów. Przekonują ich konkurencyjne ceny i innowacyjne rozwiązania, takie jak całkowicie wyciszone sale konferencyjne, nowocześnie wyposażone kameralne sale spotkań, liczne oferty promocyjne czy niesztampowe rozwiązania, np. możliwość wprowadzenia samochodu do hotelowego lobby czy uroczysta kolacja dla uczestników wydarzenia na platformie widokowej lotniska. Nie sposób także nie zauważyć inwestycji poczynionych w Polsce w przeciągu kilku ostatnich lat. Dzięki modernizacji portów lotniczych, zwiększeniu ich przepustowości i zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań przyciągają one obecnie wielu inwestorów, wokół lotnisk planowane są specjalne strefy aktywności gospodarczej i tereny komercyjne. Warto więc wykorzystać ich rosnący potencja przy organizacji wydarzeń o charakterze biznesowym.